Bilimsel Program

Bilimsel Programa buradan ulaşabilirsiniz.

26 Eylül 2018, Çarşamba 27 Eylül 2018, Perşembe 28 Eylül 2018, Cuma 29 Eylül 2018, Cumartesi

Saat Konular Konuşmacılar
09:00 - 17:00 TNDer yeterlilik sınavı
Saat Konular Konuşmacılar
08:00 – 09:00 Oturum 7
Oturum Başkanları: Ahmet Dağtekin, Alparslan Şenel
08:00 – 08:15 Lomber mikrodiskektomi cerrahisi komplikasyonları Kemal Koç
08:15 - 08:30 Endoskopik lomber disk cerrahisi komplikasyonları Serdar Kahraman
08:30 - 08:45 Lomber dar kanal cerrahisi komplikasyonları Mazhar Özsoy
08:45 - 09:00 Girişimsel ağrı yöntemleri ve intradiskal girişimlerin komplikasyonları Mustafa Barutçuoğlu
09:00 – 10:30 Oturum 8
Oturum Başkanları: Mesut Yılmaz, Tahsin Erman
09:00 – 09:15 Torakolomber bölgede enstrümantasyon kurgusu Sedat Dalbayrak
09:15 – 09:30 Torakolomber bölgede enstrümantasyon uygulanmış olgularda revizyon cerrahisi Sedat Çağlı
09:30 – 09:45 Perkütan enstrümantasyon komplikasyonları Mehmet Reşit Önen
09:45 - 10:00 Lumbo - Sakro - İliak enstrümantasyon kurgusu ve revizyon cerrahisi Erkan Kaptanoğlu
10:00- 10:15 Kemik füzyon ile ilgili komplikasyonlar Erdal Coşkun
10:15- 10:30 Tartışma
10:30 – 11:30 Oturum 9
Oturum Başkanları: Serdar Kahraman, Şeref Doğan
10:30 - 11:00 Complication and revision strategies in degenerative spine surgery Aron Lazary
11:00 - 11:30 Complication and revision strategies in deformity reduction surgery Aron Lazary
11:30 – 12:45 Oturum 10
Oturum Başkanları: Fahir Özer, Sedat Çağlı
11:30 – 11:45 Dejeneratif lomber skolyozda tedavi planlaması ve komplikasyonlar Sait Naderi
11:45 – 12:00 Sagittal denge bozukluğunda enstrüman kurgusu, komplikasyonlar, komşu segment hastalığı Onur Yaman
12:00 – 12:15 Koroner denge bozukluğunda enstrüman kurgusu ve komplikasyonlar Süleyman Çaylı
12:15 – 12:30 Laminektomi sonrası kifoz (Servikal ve torakolomber bölgeler) Tahsin Erman
12:30 - 12:45 Pediyatrik çağ deformite cerrahisinde komplikasyonlar ve yönetimi Yurdal Gezercan
12:45 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 15:00 Oturum 11
Oturum Başkanları: Murat Hancı, Erdal Coşkun
13:30 – 13:45 Tuzak noropatilerinin cerrahi tedavisinde komplikasyonlar Halil İbrahim Seçer
13:45 – 14:00 Torasik çıkış sendromunun cerrahi tedavisinde komplikasyonlar Mehmet Daneyemez
14:00 – 14:15 Omurga tümörlerinin cerrahisinde komplikasyonlar Kazım Yiğitkanlı
14:15 – 14:30 Omurilik ve sinir kökü tümörleri cerrahisinde komplikasyonlar Atilla Akbay
14:30 - 14:45 Doğumsal omurga ve omurilik anomalilerinin cerrahisinde komplikasyonlar Deniz Konya
14:45 - 15:00 Vertebroplasti ve kifoplasti komplikasyonları Cem Yılmaz
15:00 - 17:00 Olgu Sunumları 6
Oturum Başkanları: Sedat Dalbayrak, Ayhan Attar
Eralp Çetinalp, Ahmet Öğrenci, Ümit Ali Malçok, Hakan Özalp, Özhan Uçkun, Güner Menekşe
17:00 - 19:00 Aile Toplantısı
Saat Konular Konuşmacılar
09:30 - 10:30 Sözlü Bildiler 4
Oturum Başkanları: Kazım Yiğitkanlı, Mustafa Barutçuoğlu
11:30 - 12:30 Sözlü Bildiler 5
Oturum Başkanları: Vehbi Gülmen, Eralp Çetinalp
12:30 - 14:00 Olgu Sunumları 4
Oturum Başkanları: Murat Altaş
Güner Menekşe, Oktay Gürcan, Evren Aydoğmuş, Salim Şentürk, Mehmet Eminoğlu
14:00 - 15:00 Olgu Sunumları 5
Oturum Başkanları: Varol Aydın, Mehmet Seçer
Katılımcılardan gelen olgular
12:00 - 16:30 Sözlü Bildiler 6
Oturum Başkanları: Numan Karaaslan, Ülkün Ünlü Ünsal